Переклеювання стелі авто: вибір матеріалу та особливості процедури
Власники автомобілів часто стикаються з переклеюванням стелі авто для надання своїй машині привабливого інтер’єру, а також приховування дефектів. Для перетяжки часто використовуються такі матеріали: натуральна шкіра, екошкіра, текстиль, алькантара та інші. Ця процедура вимагає чіткого дотримання всіх етапів. У цій статті ви дізнаєтесь про правила вибору матеріалу для перетяжки та етапи відновлення.
Як правильно вибрати матеріал для перетяжки стелі?
Існує кілька матеріалів для перетяжки стелі в машині, і кожен з них має свої переваги та недоліки.
- Текстиль. Головною перевагою такого матеріалу є його доступна ціна, але він також міцний, еластичний, негорючий, екологічний (не шкодить людині та навколишньому середовищу), має довгий термін служби, не вигоряє від потрапляння сонячних променів та довго зберігає первісний зовнішній вигляд. Текстиль забезпечує хорошу шумоізоляцію та теплоізоляцію, а також він легкий у очищенні.
- Екошкіра – матеріал, який швидко набрав популярності завдяки своїй доступній ціні, великій кольоровій гамі та тривалому терміну експлуатації. Екошкіра надає салону автомобіля стильного вигляду, не боїться вологи, не тріскається при перепаді температури та легко очищається від забруднень завдяки своїй гладкій поверхні.
- Алькантара – гарний матеріал, який є штучною замшею. Цей матеріал спеціально створений для перетяжки стель в автомобілі і тому він попускає повітря, не розтягується і не вигоряє.
- Карпет вважається найпопулярнішою тканиною, яку використовують для перетяжки стель. Карпет – дуже щільний і товстий матеріал, який забезпечує широкий вибір кольорів, стійкість до потрапляння вологи та вигоряння.
- Флок – це матеріал, до складу якого входять такі тканини: поліамід, натуральна шерсть та бавовна. Головною перевагою є відмінна звукоізоляція, великий вибір кольорів та гарний вигляд.
- Велюр – тканина, яка має привабливий вигляд, але не стійка до механічних пошкоджень.
Вибір матеріалу залежить лише від ваших побажань. Компанія GrandTunningAuto, враховуючи ваші побажання, допоможе з вибором тканини для обтяжки стелі авто.
Етапи відновлення стелі авто
Відновлення стелі авто – досить складна робота, яка потребує спеціальних навичок та чіткого дотримання інструкції.
Для початку вам потрібно вибрати та купити матеріал, це може бути екошкіра, текстиль, алькантара, карпет, флок або велюр. Також відповідно до обраного матеріалу потрібно підібрати клей та інструменти.
- На першому етапі потрібно здійснити демонтаж старого покриття стелі. Демонтаж займає багато часу та потребує терпіння. Спочатку необхідно зняти всі деталі зі стелі, прибрати освітлення та приховані елементи кріплення, демонтувати дах стелі
- За допомогою ножа стеля очищається від старого матеріалу, у деяких випадках використовується розчинник.
- Подивіться на каркас даху, якщо є невеликі пошкодження, зробіть локальний ремонт, але при великих пошкодженнях варто повністю замінити каркас.
- Передостанній етап – обклеювання стелі автомобіля за допомогою клею. Нанесіть тонкий шар клею на невелику ділянку, покладіть на шар вибраний вам матеріал і розгладьте спеціальним шпателем. У такий спосіб обклеюється весь каркас стелі, а зайве зрізається.
- Встановіть стелю та всі зняті деталі на місце.
Самостійно зробити ремонт стелі в автомобілі складно і довго, тому варто звернутися до досвідченого майстра, який проведе перетяжку стелі швидко і якісно.
Що вигідніше перетягнути стелю самостійно або звернутися до фахівців?
Здійснити оновлення стилю автомобіля самостійно можливо, але не маючи спеціальних навичок ви можете припуститися безлічі помилок, які погано позначаться на довговічності нового покриття.
У компанії GrandTunningAuto працюють виключно висококваліфіковані фахівці, які допоможуть вам з вибором матеріалу для перетяжки стелі та зроблять роботу швидко та якісно. Головною перевагою компанії GrandTunningAuto є найдоступніша вартість в Україні на відновлення стелі та можливість отримати консультацію.
Тепер можна зробити один висновок – найкраще довірити заміну стелі в машині фахівцю, щоб не припуститися помилок при перетяжці стелі самостійно.